نشر آثار شهدا و رزمندگان آبیک

اللهم ارزقنا شهادت فی سبیل الحسین(ع)

نشر آثار شهدا و رزمندگان آبیک

اللهم ارزقنا شهادت فی سبیل الحسین(ع)

نشر آثار شهدا و رزمندگان آبیک

وصیت های شهدا و خاطرات رزمندگان را جهت انتشار به ما بفرستید.

بسم رب شهدا و الصدیقین

سومین همایش جبهه مجازی در حوزه ایثار و شهادت با تقدیر از 30 نفر از فعالین حوزه ایثار و شهادت در فضای مجازی برگزار شد.


نوید شاهد: سومین همایش جبهه مجازی در حوزه ایثار و شهادت روز دوشنبه 16 اسفندماه با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، سردار محسن انصاری قائم مقام بنیاد، کامیار ثقفی رییس دانشگاه شاهد و عضو شورای عالی فضای مجازی، علیرضا کریمیان رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد و دبیر سومین همایش جبهه مجازی در حوزه ایثار و شهادت، بهروز بزرگی رییس مرکز ارتباطات و مراجعات بنیاد، محمود پاکدل رییس مرکز نوسازی و تحول اداری بنیاد، عباس کاهه مدیرکل حوزه نمایندگی ولی فقیه، حمیدعلی صمیمی مدیرکل بنیاد تهران بزرگ و حسینعلی بیات مدیرکل هنری بنیاد،  تعدادی از فعالین حوزه ایثار و شهادت در فضای مجازی و جمعی از خانواده های شهدا و ایثارگران در مجتمع فرهنگی سیدالشهدا (ع) برگزار شد.

 سومین جشنواره جبهه مجازی ایثار و شهادت برترین هایش را شناخت+ اسامی منتخبینحجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی در این همایش با تأکید بر اهمیت فعالیت‌های مبتنی بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در فضای مجازی گفت: در کنار اهمیت و ضرورت توجه به فرصت استفاده از فضای مجازی تهدیدات و تبلیغات سوئی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی وجود دارد که مقابله با آن‌ها ضروری است.

وی ادامه داد: امروز فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی کاربران و طرفداران زیادی دارد، اما به تعبیر رهبر معظم انقلاب لغزش‌هایی نیز در این مسیر وجود دارد و فعالان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در فضای مجازی تلاش می‌کنند تا جلوی این لغزش‌ها را بگیرند.
نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران خطاب به فعالان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در فضای مجازی گفت: باید بکوشید محتوای جذاب برای خوانندگان و مخاطبان خود تولید کنید. همچنین تولید محتوا برای تمام گروه‌ها را مدنظر داشته باشید و از ابزارهای مختلف مانند متن، عکس و فیلم در فعالیت های خود استفاده کنید.

معاون رییس جمهوری ادامه داد: فعالان فضای مجازی در مسیر تولید محتوای ایثار و شهادت می‌توانند از آثار مرتبط با شهدا اعم از خاطرات، تصاویر و وصایا کمک بگیرند و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز آمادگی کامل دارد تا در این حوزه‌ها همکاری‌های لازم را با این عزیزان داشته باشد.
سردار محسن انصاری قائم مقام بنیاد نیز در این همایش با اشاره به بیانات و تأکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص فضای مجازی گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران بنا به تأکیدات و رهنمودهای ایشان فعالیت‌های زیادی را در زمینه فضای مجازی و مرتبط با فرهنگ ایثار و شهادت پیگیری می‌کند.

وی افزود: امروز نیمی از جمعیت کشور ما با فضای مجازی در ارتباط هستند و بستر جنگ نرم نظام سلطه در فضای مجازی قرار گرفته است. در گذشته خاک‌ریزهای مبارزه با دشمنان در مرزهای کشور قرار داشت اما امروز این خاک‌ریزها به کنار ما منتقل شده است و جنگ نرم در دستور نظام سلطه قرار دارد. رهبر معظم انقلاب تأکید فرموده‌اند که باید دشمنان را از فضای مجازی بیرون کنیم و این مسئله باید در دستور کار همه ما باشد. همان‌طور که روزی دشمنان را از مرزهای کشورمان بیرون کردیم، امروز نیز باید دشمنان را از فضای مجازی کشورمان بیرون کنیم.

قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه رزمندگان امروز ما رزمندگان جنگ نرم هستند افزود: یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین عوامل برتری ساز ما در زمینه بیرون کردن دشمنان از فضای مجازی، فرهنگ ایثار و شهادت است و ایثارگرانی که دیروز در صحنه دفاع مقدس مبارزه می‌کردند، امروز در این کارزار فرهنگی ورود کرده‌اند و قطعاً اگر این حضور همراه با دانش، مهارت و خلاقیت باشد، برتری از آن این فرهنگ خواهد بود و با این عوامل برتری ساز می توانیم در فضای مجازی بر دشمن فایق شویم.

دکتر انصاری در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به پدیده شهروند خبرنگار گفت: این جریان امروز اطلاع‌رسانی مدرن را به اطلاع‌رسانی فوق مدرن تبدیل کرده است و بسیاری از رسانه‌ها در برابر این جریان منفعل هستند. باید این پدیده را به‌درستی شناخت و از آن استفاده کرد و به‌خصوص در حوزه ایثار و شهادت باید از شهروند خبرنگاران ایثارگر کمک گرفت و آن‌ها را ساماندهی کرد.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند «آنجا که نام شهید هست بهترین کار را انجام دهید» و بر همین اساس در حوزه فعالیت‌های مجازی مرتبط با ایثار و شهادت نیز باید بهترین فعالیت‌ها را انجام داد و با تشکیل جبهه‌ای واحد زمینه‌ساز گفتمان سازی در جامعه شد. با سازماندهی سربازان جبهه نرم با تکیه بر روح ایثارگرانه، خلاقانه، ایمانی و انقلابی می توانیم در جبهه مجازی در حوزه ایثارگری دست برتر را نسبت به جبهه ضد انقلاب و نظام سلطه داشته باشیم.

همچنین کامیار ثقفی رییس دانشگاه شاهد و عضو شورای عالی فضای مجازی در این همایش با اشاره به تعدادی از بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص فضای مجازی گفت: ایشان در اوایل سال جاری فرمودند «امروز فضای مجازی کشور رها است» و چندی پیش نیز تاکید کردند «امروز فضای مجازی قتل گاه نوجوانان و جوانان شده است و منطقه عظیمی از این فضا اکنون در دست دشمن است و آن ها هم دارند به ما ضربه می زنند.» این بیانات در کنار تاکیدات همیشگی ایشان نشانگر لزوم توجه بسیار جدی همه ما به فضای مجازی است.

وی با تاکید بر شرایط خاص فعالیت در فضای مجازی گفت: حرکت در فضای مجازی حرکت در فضای نرم است و این فضا بسیار پیچیده تر از عرصه های سخت مانند دفاع مقدس است.
رییس دانشگاه شاهد با اشاره به لزوم حضور ایثارگران و فعالین حوزه ایثار و شهادت در فضای مجازی گفت: امروز لزوم گسترش حضور ایثارگران در فضای مجازی بیش از هر زمانی احساس می شود و انتظار ویژه ای از این عزیزان وجود دارد.

عضو شورای عالی فضای مجازی همچنین از فعالین فضای مجازی در حوزه ایثار و شهادت خواست تا استفاده از شبکه های اجتماعی داخلی را نیز مورد توجه داشته باشند.

ثقفی در خصوص تشکیل جبهه فرهنگی ایثار و شهادت گفت: کار ثبت این جبهه در قالب یک سازمان مردم نهاد (ان جی او) توسط هیئت موسس در حال پیگیری است و امیدواریم پس از انجام امور قانونی، عضو گیری در این جبهه انجام شود تا مسائل این حوزه سازمان یافته تر پیش برود.
علیرضا کریمیان دبیر سومین همایش جبهه مجازی در حوزه ایثار و شهادت نیز گفت: امروز شاهد افزایش روز به روز استفاده از فضای مجازی بین مردم هستیم و تمام مسائل اعم از سیاسی، فرهنگی و اجتماعی به این فضا گره خورده است.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب همواره تأکیدات بسیار زیادی بر اهمیت فضای مجازی داشته‌اند و فرموده‌اند «اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است».

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران فرهنگ ایثار و شهادت را موتور محرکه انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: این فرهنگ در تمام سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، عامل اقتدار نظام بوده است و پتانسیل بالایی برای جذب مخاطبان دارد و می‌تواند در فضای مجازی کارایی بسیار زیادی داشته باشد.

دبیر سومین همایش جبهه مجازی در حوزه ایثار و شهادت افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌کوشد زمینه حضور بیشتر فعالین ایثار و شهادت را در فضای مجازی فراهم کند و امروز نیز سومین همایش جبهه مجازی در حوزه ایثار و شهادت و در آستانه روز شهید، از فعالان برگزیده این عرصه تقدیر و تجلیل می‌شود.

همچنین در این همایش پیام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خطاب به سومین جشنواره جبهه مجازی ایثار و شهادت خوانده شد.

گفتنی است در پایان این مراسم با حضور حجت الاسلام والمسلمین شهیدی از برگزیدگان فضای مجازی در بخش تلگرام از محمد اسماعیل پور با کانال خادم الشهدا از استان البرز به عنوان رتبه نخست، محمد پهلوان با کانال جاماندگان قافله شهدا از تهران به عنوان رتبه دوم، مهدی شاه بیک با کانال سرای شهیدان از تهران به عنوان رتبه سوم، محمد جواد مرادی نیا با کانال رزمندگان خمین از تهران به عنوان رتبه چهارم، قاسم اللهیاری با کانال معراج الشهدا از قزوین به عنوان رتبه پنجم، معصومه صادقی با کانال شهدای جهرم از استان فارس شهرستان جهرم به عنوان رتبه ششم و مرضیه رجبی طوسی با کانال شهید محمد تقی سالخورده از قم به عنوان رتبه هفتم تقدیر شد.
در بخش نویسندگان برتر فضای مجازی در بخش تلگرام نیز مهدی شفوی از کانال آقا محمودرضا از استان آذربایجان شرقی به عنوان رتبه اول، محمدرضا فلاح از کانال شهید محرم علیپور از استان آذربایجان شرقی (مرند) به عنوان رتبه دوم و علی اکبر شجاعی فر از کانال فرهنگی مذهبی از استان سیستان و بلوچستان شهرستان (زاهدان) به عنوان رتبه سوم تقدیر شد.

در بخش اینستاگرام نیز محمد حسین گیوه ای با صفحه شهید سرلشکر دکتر رحمان فروزنده از زنجان رتبه نخست، صادق بیدار با صفحه سلیمانی از اردبیل رتبه دوم، مطهره عسگری نژاد با صفحه سردار شهید احمد کاظمی از بابل رتبه سوم، علی اصغر مسرور با صفحه فاتحین از تهران رتبه چهارم، علیرضا کلهر با صفحه یادمان و موزه شهدای کلهر از تهران رتبه پنجم، امیر پرهیزی با صفحه جستجوگر نور شهید عباس صابری از تهران رتبه ششم و سیده زهرا حسینی با صفحه شهید مدافع حرم از استان فارس (شهرستان جهرم) رتبه هفتم و در بخش نویسندگی اینستاگرام وحید گنجعلی از صفحه شهید حاج حسین خرازی از اصفهان رتبه اول، سید رضا حسینی از صفحه شهید علی نظری از استان فارس (شهرستان جهرم) رتبه دوم و محمد توکلی از صفحه مدافعان حرم و راهیان نور از استان لرستان (شهرستان الیگودرز) رتبه سوم را به دست آوردند و مورد تقدیر قرار گرفتند.

در بخش وبلاگ نیز مریم سادات خطیبی با وبلاگ گمنامان از لرستان رتبه اول، جاویدان اسماعیل پور با وبلاگ خط سرخ شهادت از مازندران رتبه دوم، رمضانعلی کاوسی (جانباز 55 درصد نخاع گردنی) با وبلاگ روزهای جانبازی از استان اصفهان رتبه سوم، رسول گلی زاده با وبلاگ پرواز در آسمان رهایی از استان خراسان شمالی رتبه چهارم، عباس لشگری با وبلاگ دل باخته زنجان رتبه پنجم، و وبلاگ نشر آثار شهدای آبیک از استان قزوین رتبه ششم و ناصر ملایی با وبلاگ فریاد خاموش از تهران رتبه هفتم و در بخش نویسندگان وبلاگ نیز احمد یوسفی از وبلاگ شهید حرم از لرستان، علی سودی از وبلاگ مدافع حرم از استان زنجان رتبه دوم و علی محمدی از وبلاگ ستاره درخشان سلیاکِتی از نور رتبه سوم را به دست آوردند و مورد تقدیر قرار گرفتند.

منبع:
http://navideshahed.com/fa/news/399099/

 • خادم شهدای آبیک

نظرات  (۱)

 • علی محمدی از نور
 • لطف نمائید در خط اخر این خبر علی محمدی از شهرستان نور می باشد لذا آمل نوشته شد که تقاضامندم اصلاح گردد.
  پاسخ:
  سلام

  چشم حتما
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  تجدید کد امنیتی